Halı Yıkama Cevizlidere

Cevizlidere Halı Yıkama 
Cevizlidere halı yıkama  firması olarak sertifikalı makine ve uzman ekiple hizmet veriyoruz. Halılarınızın türlerine göre işlem yapılmaktadır.
Türe Göre Halı Yıkama Nedir
Türe göre halı yıkama işlemi,  halı özellikleri dikkate alınarak bir hizmet verme şeklidir. Halı yıkama hizmetleri için başvuru yaparken halınızın genel özellikleri doğrultusunda da hizmetler sunulmaktadır. Örneğin büyük tüyleri olan halılarda derinlemesine temizlik daha zor görünebilir. Fakat makine sayesinde derinlemesine bir temizlik yapılacaktır. Bir halının nasıl üretildiği önemli bir konudur. Örneğin el yapımı ve elde dikiş özellikleri olan halıların temizliği ekstra önem ve hassasiyet gerektirmektedir. Bu hassasiyetler konusunda halınızın kullanım ömrü kısalmaması için önem verilmesi gerekir. Bir halıyı türe göre yıkamamak, ömrünün kısalması anlamına gelir. Yanlış müdahaleler nedeniyle halılarınız erken yıpranır ve bu sizi ekonomik anlamda soruna itebilir. Yani durmadan halı almak istemezsiniz.
Halı Yıkama Hizmeti Nasıl Veriliyor
Hizmet detayları açısından cevizlidere hali yıkama  firması teknik anlamda çözüm odaklı çalışmaktadır. Firmamız baştan beri halı yıkama hizmetlerinde makine odaklı şekilde kuralına uygun bir yıkama hizmeti sunmaktadır.   İşlem aşamaları bakımından şu sıralama yapılabilir:
  • Halı yıkama hizmeti almak isteyen müşterilerimiz öncelikle telefondan taleplerini iletir.
  • Talep iletirken size kaç tane halı olduğu, halının antika olup olmadığı konusu sorulur.  Antika halı durumu sorulduğunda temizleme yöntemi belirlenecektir.
  • Halı yıkama işlemi eğer fabrika üzerinde gerçekleşecekse aracımız gelerek adresiniz üzerinden halı veya halılarınızı alır.  Bu halı türlerinin yıkanması eğer yerinde olacaksa makine ile yerinize gelerek işlemler yapmaktayız.
  • Yerinde yıkama hizmeti alacak olan kişiler için makine hem yıkama hem de durulama ve kurutma yapmaktadır.  Özellikle taşınması mümkün olmayan yerler için halılar yerinde yıkanma yapılarak sonuca vardırılmaktadır. Bu sonuçlar son derece önemlidir. Yani halı ve yıkama şekli aslında bütünüyle başarılı sonuçlar anlamına gelir. 
  • Halı yıkama hizmetleri alırken size bir gün verilir ve bu güne göre halı yıkama süreci tamamlanır. İşlem süreciyle alakalı olarak bilgi alabilir ve önlem alarak ilerleyebilirsiniz. Bazen yoğunluk olduğu için aksamalar olabilmekte ve gecikmeli teslimatlar oluşabilmektedir.
Halı Temizliği Evde Nasıl Olmalı
Halılarınızın her zaman halı yıkama firması üzerinden temizlenmesini istemediğinizde, öncelikle kendiniz çözüm bulmalısınız. Çözümden kasıt leke olduğunda hemen makine kullanmamanız gerektiğidir. Yani makineli temizlikten önce kendi imkânlarınızla lekeleri çıkarmak gerekir. Leke oluşumunda ne tür bir döküm işlemi varsa buna göre kurutucu ve temizleyici işlemler yapılır. Kendiniz yemek döktüyseniz bu yemek üzerindeki parça kısımları alınmalıdır. Yani öncelikle leke yüzeyindeki kaba kısmı almanız gerekir. İkinci olarak kalan yağ ve salça gibi lekeleri yok etmelisiniz. Yok, edemediğiniz kısımlarda tuzdan faydalanabilirsiniz. Tuz, yağı alan önemli ve doğal bir maddedir.  Bu maddenin yağlı zeminlerde kullanımı büyük artı sağlar. Halı yıkama hizmetlerine başvurmadan önce kendiniz bu şekilde yüzeysel temizlikle çözüme odaklanmalısınız.
Çamaşır suyu, halıların yüzeyinden uzak tutulması gereken bir durumdur.   Yani içerisindeki yıpratıcı özellikler nedeniyle halınızın ömrünü bir anda çok kısaltacaktır. Bunu engellemek için mutlaka doğal malzemelere odaklanmalısınız. Örneğin evinizde varsa Arap sabunu kullanabilirsiniz. Doğal içerikli zeytinyağlı sabunlar, el yıkama sabunları, türlü bulaşık deterjanları kullanımı lekelerde çözüm sağlar.
El Dokumasında Vakumlu Temizlik
Vakumlu antika halı yıkama işlemleri el dokuması ürünlerin zarar görmemesi için çok önemlidir. Firmamız ürünlerinizi titiz bir şekilde temizler, antika halınızın boyası zarar görmeden, işleme tarzı engellenmeden sonuç alınır. Mükemmel vakumlu temizleme yöntemimizi kullanabilir ve artı sağlayabilirsiniz.
 
 
Cevizlidere Halı Yıkama Facebook SayfasıCevizlidere Halı Yıkama Twitter SayfasıCevizlidere Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK